رویه‌های بازگرداندن کالا

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های فروشگاه کلیکمپ بوده است و در این راستا می‏‌کوشیم تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد . با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید ، با مسایلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است . با توجه به گستردگی گروه‌های کالای ارایه شده در وب سایت کلیکمپ ، کلیه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند، دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند و مشمول 24 ساعت مهلت بازگشت کالا می‌شوند .

لطفاً توجه داشته باشید :
– در صورت خرید اعتباری ( استفاده از کد تخفیف ) پس از نهایی شدن سبد ، از نظر قانونی امکان اعمال تغییر در سبد خرید ، و تغییر مبلغ فاکتور به دلایل انصراف از خرید ، حذف یا تغییر کالا یا تعداد کالا وجود ندارد و اگر مشتری درخواست هرگونه تغییری را داشته باشد ، کد تخفیف باطل خواهد شد و امکان برگرداندن مبلغ آن وجود ندارد .

شرایط بازگشت و تعویض کالا

استفاده از 24ساعت ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد ؟

اگر کالای خریداری شده ، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد .
– اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 24 ساعت پس از دریافت کالا ، به ما اطلاع داده شود .
– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان 24 ساعت مهلت استفاده ، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود .
– استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فروشگاه کلیکمپ بازگردانده شود .
– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد .
– این سرویس اشکال‌‏‌های فنی و ظاهری ( شکستگی ، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی ) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود ، را شامل نمی‌‏‌شود . استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی ، کاربرد غیرمعمول ، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا را شامل می‌شود.

– اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد .
– وجود مغایرت ، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا ، به واحد خدمات پس از فروش فروشگاه کلیکمپ از طریق واتساپ ( 09127305660 ) اطلاع داده شود.
– اگر مغایرت ، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است ، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه ، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد .
– عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد . ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا ، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است .
– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد ، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد .
– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود .
استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فروشگاه کلیکمپ بازگردانده شود . برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

– اگر کالا خریداری شده ، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد .
– آسیب‌‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا ، به خدمات پس از فروش کلیکمپ از طریق واتساپ ( 09127305660 ) اطلاع داده شود.
– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود . استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به کالابت بازگردانده شود . برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

– اگر مشتری از خرید خود منصرف شود .

توجه بند ۱ : انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالای تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد ، هرگونه دخل و تصرف ، باز کردن بسته‌بندی اولیه ، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک ، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد .

توجه بند ۲ : از آنجا که کلیکمپ یک وب‌سایت آنلاین است ، حق استرداد کالا طبق شرایط صرفا متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است ( سفارش یک کالا به تعداد ، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود) .

– اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد ، باید هر چه سریع‏‌تر از طریق واتساپ ( 09127305660 ) اطلاع داده شود .
– اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود ، حداکثر تا 24 ساعت ، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد .
– با استناد به “توجه بند ۱” در این حالت ، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش ، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد ، از آن استفاده نشده باشد ، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است .
لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.
همچنین در صورت انصراف از خرید ، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

– اگر در اثر حمل و نقل ، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد .
– آسیب‌‏ دیدگی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش فروشگاه کلیکمپ اطلاع داده شود.
– با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‌‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و کلیکمپ تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری ، خسارت را جبران می‌‏کند .
– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود . استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فروشگاه کلیکمپ بازگردانده شود . برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن ، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
– کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش فروشگاه کلیکمپ ارسال شود.
– در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به فروشگاه کلیکمپ بازگردانده شود.

توجه:
پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش ، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود ، برای مشتری ارسال می‌شود . در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد ، کالا مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد کلیکمپ در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت کلیکمپ در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.

کالا را چطور ارسال کنید ؟

– لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش از طریق واتساپ ( 09127305660 ) اطلاع داده شود.
– از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش کلیکمپ جداً ، خودداری کنید.
– برای ارسال ، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه کالا اصلی ارسال شود.
– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد . (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
– فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید . در صورت ارسال با پست پیشتاز ، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.
اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار ، همراه سفارش ارسال نشده باشد ، از پیش فاکتور ایمیل شده ، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.

– اگر ساکن تهران هستید ، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، از طریق واتساپ ( 09127305660 ) اطلاع داده شود.
– از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته ، آن را ارسال کنید.

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد ؟
– اگر ایراد فنی ، وجود مغایرت یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری ، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش کلیکمپ برسد، هزینه‌های ارسال به عهده کلیکمپ است .
– برای واریز هزینه پست به حساب مشتری ، قبض پستی همراه کالا به شرکت کلیکمپ ارسال شود .
– در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان کلیکمپ ، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود ؟

– کارشناسان خدمات پس از فروش کلیکمپ ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان کلیکمپ تایید شود ، کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند.

لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است . اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا ، موجودی آن به اتمام برسد ؛ کلیکمپ بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند . بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر ، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود . برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، کلیکمپ تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

– پس از دریافت و پذیرش کالا توسط کالابت ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری ، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش ، به طور میانگین 24 ساعت کاری زمان خواهد برد.
– کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات ، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و کالاهای ارائه شده در سایت کلیکمپ هستند ، لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا به طور میانگین 24 ساعت کاری در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.
– از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 24 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.
– ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش کلیکمپ است.

درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید ؟

از طریق یکی از روش‌ زیر ، درخواست خود را اطلاع دهید :

از طریق واتساپ ( 09127305660 ) اطلاع داده شود.

توجه : جهت رسیدگی به درخواست ، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است

شرایط بازگشت کالا

شرایط عمومی‌ بازگشت کالا
مشتری موظف است در هنگام دریافت کالا از پیک یا مامور پست بسته خود را از نظر ظاهری بررسی نماید و در صورت وجود آسیب فیزیکی از دریافت بسته خودداری نماید، همچنین مشتری موظف است در حضور مامور پست یا پیک محتویات سفارش خود را با فاکتور تطابق داده و در صورت تفاوت تعداد کالای ارسال شده با فاکتور از دریافت آن خودداری نمایند.
هرگونه دخل و تصرف در کالا، اعم از استفاده، مخدوش کردن یا باز کردن پلمپ، پاره شدن کارتن مانع از امکان انصراف از خرید یا بازگشت کالا می‌شود. لذا قبل از باز کردن و استفاده از محصول به تاریخ انقضا، تطابق کالا با سفارش و سایر موارد که منجر به لغو سفارش می‌شود توجه فرمایید.
پس از دریافت کالا توسط انبار، بخش کنترل کیفیت مورد اعلام شده توسط مشتری را مورد بررسی قرار می‌دهد در صورت صحت کالا تعویض یا وجه آن عودت داده می‌شود در غیر این صورت کالا مجددا برای مشتری ارسال خواهد شد.
توجه داشته باشید هرگونه هزینه و تبعات در صورت بازگشت کالا بدون اطلاع رسانی و هماهنگی با پشتیبانی کلیکمپ و بررسی ایشان بر عهده مشتری می‌باشد.
در زمانی که محصول دارای تخفیف است ( زمان حراج ، محصول شگفت انگیز ، تخفیف درصدی و … ) به دلیل درخواست بالاتری برای خرید نسبت به قبل به هیچ عنوان شامل تعویض و یا مرجوعی نمی شود خواهشمندیم در انتخاب خود دقت کنید
درچه حالتی می‌توانیم از ضمانت بازگشت کالا استفاده نماییم؟

وجود ایراد در کالای دریافت شده
در صورت وجود هرگونه ایراد در کالای دریافت شده، مشتریان عزیز حداکثر 24 ساعت (یک روز کاری پس از دریافت کالا) باید مورد را به تیم پشتیبانی کلیکمپ اطلاع دهند. تیم پشتیبانی کلیکمپ پس از بررسی مورد اعلام شده از سمت مشتریان راهنمایی‌های لازم را جهت عودت یا تعویض کالا انجام می‌دهند.

مشکل در سایز و اندازه کالا
محصولات تنها ، پرو شده باشند و در وضعیت اولیه وکاملا نو باشند و روی پوشاک هیچگونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد، و مارک، بارکد،دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد قابل تعویض هستند .
کفش ها در شرایطی که کفی کفش سالم و تمیزبوده ،خط خوردگی و تا شدگی و از بین رفتن بوی طبیعی کفش اتفاق نیفتاده باشد، قابل تعویض هستند.
همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه آن نیز الزامی است. کالا حتما با جعبه اصلی خود، فاکتور، اتيکت و بارکد کالا، برگشت شود.
به دلیل رعایت موارد بهداشتی عودت پوشاکی که با بدن شخص تماس مستقیم دارند مانند لباس لایه اول ، جوراب در هیچ شرایطی قابلیت عودت ندارند ، خواهشا در انتخاب مدل و سایز خود دقت فرمایید !
هزینه بازگشت کالا
در صورتی که کالا دچار ایراد بود یا با سفارش ثبت شده شما در سایت تطابق نداشت (کالا نسبت به جزئیات سفارش شما اشتباه ارسال شده باشد ) هزینه عودت کالا بر عهده کلیکمپ می‌باشد، بنابراین پس از بازگشت کالا به کلیکمپ باید تصویر برگه پستی یا فاکتور پیک را از طریق تلگرام ، واتس آپ برای پشتیبانی کلیکمپ ارسال نمایید.

در صورت مشکل در سایز نشدن کالا از سمت مشتری ، هیچ گونه هزینه ی ارسالی متوجه فروشگاه کلیکمپ نیست و هزینه ارسال مجدد بر عهده مشتری است.

عودت وجه

عودت وجه فقط شامل زمانی است که محصول خریداری شده توسط مشتری دچار ایراد فنی ، تغییر در سایز باشد و فروشگاه کلیکمپ کالای اصلاح سایز شده و یا بدون ایراد فنی در مجموعه انبار خود برای ارسال دوباره به مشتری نداشته باشد .

کمتر از 2 روز کاری پس از دریافت کالا توسط انبار و بررسی موارد اعلام شده از سمت مشتری، عودت وجه به حساب مشتری صورت می‌گیرد.

عودت وجه کالا فقط شامل هزینه پرداختی بابت خود کالا می باشد و هزینه حمل و بابری پرداخت شده به شرکت های عامل شامل قانون عودت وجه نمی باشد .

درصورت بازگشت کالا توسط مشتری که غیر از موارد مطرح شده در قوانین مرجوعی باشد، هزینه ارسال و عودت کالا(رفت و برگشت) به عهده مشتری خواهد بود.

راه‌های ارتباط با پشتیبانی کلیکمپ
شماره تماس : 02122444237

واتساپ و تلگرام پیشتیبانی: 09127305660

ساعت تماس: شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 الی 21 (به جز روز‌های تعطیل)